Večerní rozjímaní nad ničím

23. května 2015 v 22:58 | nikl |  Takové ty žvástky
Hrozně ráda bych napsala něco, co není klišé. Jenomže poslední dobou (a hlavně během dnešního upršeného dne) mě napadají samá témata, nad kterými by si skutečný cynik, materialista a naprostý anti - filosof pohrdavě odfrkl a doporučil mi nejbližší psychologickou poradnu, kde si v kruhu "Ahoj, já jsem Nikola a přemýšlím nad hovadinama" aspoň s někým sobě rovným povykládám.

Víte, co je velkou výhodou blogu, který upadl v zapomnění a má návštěvu 4 lidi (kdo jste, vy zbloudilé duše, které jste sem zavítaly?) za týden? Že si sem můžete napsat opravdu cokoli vás napadne a nevysloužíte si za to uštipačné poznámky, litující pohledy nebo rádoby vtipné komentáře. Všichni moji kamarádi a blízcí, co věděli, že tento blog patří mě, už sem dávno nechodí. Zapomněli na něho tak, jako já. Až dneska večer jsem si na něj vzpomněla. Občas se mi prostě stane, že se potřebuju vypsat. A představa, že si tyto články přečte nějaá mysteriózní bytost, která se naprosto nevědomky proklikala na můj web, je nesmírně vzrušující! :-)

Ale ještě se na skok vrátím k těm klišé myšlenkám. Takové to...co je smyslem našeho života? Co je smyslem mého života? Na co budu za 20 let vzpomínat? Na to, jak jsem seděla u Facebooku a jak mi někdo "lajkl" fotku? Nebo na to, jak jsem chodila do práce a nervovala se, že to nestíhám se školou? Nebo na to ani vzpomínat nebudu, protože se těch dalších 20 let nedožiju?

Potřebovala bych tlačítko "vypínáme". Prostě bych ho zmáčkla a veškeré myšlenky by byly fuč. To máte třeba když jedu městskou hromadnou - takže šalinou nebu (trolej)busem. Občas přemýšlím nad různými lidmi, které tam vidím znuděně sedět - odkud jedou? A kam? A proč se tak ksichtí? Čeká je doma velký úklid? Dostala vyhazov? Musí se zítra učit na velkou písemku z fyziky? Milion otázek. Bohužel nejsem jako Sokrates (teď tedy googlim a doufám, že se nepletu a opravdu to byl Sokrates) a neodvážím se k tomu, abych veřejně lidi obtěžovala zvídavými otázky, byla tak za totálního exota a umlčela svoje rozjímání.

Jdu se dále utápět ve večerním rozjímáním, číst si skvělou knížku o podivných dětech od Ransoma Riggse a přemýšlet nad tím, co by si o mě tyto zvláštní děi po přečetní tohoto praštěného článku asi tak mysleli.

Hezkou dobrou noc všem.
N.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama